filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1974
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Upstairs, Downstairs
(1971)
Losy rodziny Bellamych i ich służących mieszkających w rezydencji przy londyńskim Eaton Place.
nominacje
Kojak
(1973)
Police Story
(1973)
The Waltons
(1972)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
M*A*S*H
(1972)
W czasie koreańskiej wojny amerykańscy lekarze polowego szpitala radzą sobie ze żmudną codziennością.
nominacje
All in the Family
(1971)
Mary Tyler Moore
(1970)
Mary Tyler Moore
(1970)
The Odd Couple
(1970)
Najlepszy film telewizyjny
nominacje
The Migrants
(1974)
Tom Gries
Najlepszy serial limitowany
wygrane
Columbo
(1968)
Niepozorny porucznik Columbo, którego znakami rozpoznawczymi są podniszczony prochowiec i cygaro, rozwiązuje kryminalne zagadki.
nominacje
Szeryf McCloud
(1970)
The Blue Knight
(1973)
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Telly Savalas]
Telly Savalas
jako Porucznik Theo Kojak w serialu
Kojak
(1973)
nominacje
William Conrad
Cannon
(1971)
Dennis Weaver
Szeryf McCloud
(1970)
Richard Thomas
The Waltons
(1972)
Karl Malden
Ulice San Francisco
(1972)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Michael Learned]
Michael Learned
jako Olivia Walton w serialu
The Waltons
(1972)
nominacje
Jeanette Nolan
Dirty Sally
(1974)
Jean Marsh
Upstairs, Downstairs
(1971)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Alan Alda]
Alan Alda
jako Kapitan Benjamin Franklin "Sokole Oko" Pierce w serialu
M*A*S*H
(1972)
nominacje
Carroll O'Connor
All in the Family
(1971)
Redd Foxx
Sanford and Son
(1972)
Jack Klugman
The Odd Couple
(1970)
Tony Randall
The Odd Couple
(1970)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Mary Tyler Moore]
Mary Tyler Moore
jako Mary Richards w serialu
Mary Tyler Moore
(1970)
nominacje
Jean Stapleton
All in the Family
(1971)
Bea Arthur
Maude
(1972)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[William Holden]
William Holden
jako Bumper Morgan w filmie
The Blue Knight
(1973)
nominacje
Alan Alda
6 Rms Riv Vu
(1974)
Laurence Olivier
The Merchant of Venice
(1973)
Dick Van Dyke
The Morning After
(1974)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Cicely Tyson]
Cicely Tyson
jako Jane Pittman w filmie
Autobiografia panny Jane Pittman
(1974)
nominacje
Carol Burnett
6 Rms Riv Vu
(1974)
Katharine Hepburn
Szklana menażeria
(1973)
Lee Remick
The Blue Knight
(1973)
Cloris Leachman
The Migrants
(1974)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
nominacje
Michael Douglas
Ulice San Francisco
(1972)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Cloris Leachman]
Cloris Leachman
jako Phyllis Lindstrom w serialu
Mary Tyler Moore
(1970)
nominacje
Sally Struthers
All in the Family
(1971)
Loretta Swit
M*A*S*H
(1972)
Valerie Harper
Mary Tyler Moore
(1970)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[Rob Reiner]
Rob Reiner
jako Michael 'Meathead' Stivic (1971-1978) w serialu
All in the Family
(1971)
nominacje
Gary Burghoff
M*A*S*H
(1972)
McLean Stevenson
M*A*S*H
(1972)
Edward Asner
Mary Tyler Moore
(1970)
Ted Knight
Mary Tyler Moore
(1970)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Joanna Miles]
Joanna Miles
jako Laura Wingfield w filmie
Szklana menażeria
(1973)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Michael Moriarty]
Michael Moriarty
jako Jim O'Connor w filmie
Szklana menażeria
(1973)
nominacje
Sam Waterston
Szklana menażeria
(1973)
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Autobiografia panny Jane Pittman
(1974)
Fred Karlin
nominacje
The Migrants
(1974)
Billy Goldenberg
Najlepsza muzyka w serialu
wygrane
Hawaii 5-0
(1968)
Morton Stevens
za odcinek "Hookman"
nominacje
Hawaii 5-0
(1968)
Bruce Broughton
za odcinek "The $100,000 Nickel"
Hawaii 5-0
(1968)
Don B. Ray
za odcinek "Nightmare in Blue"
Najlepsza piosenka
wygrane
Ironside
(1967)
Za piosenkę "Light The Way" w odcinku "Once More For Joey"
Poruszający się na wózku inwalidzkim detektyw walczy z przestępczością w San Francisco.
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Autobiografia panny Jane Pittman
(1974)
John Korty
nominacje
Pueblo
(1973)
Anthony Page
The Execution of Private Slovik
(1974)
Lamont Johnson
The Migrants
(1974)
Tom Gries
Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego
wygrane
The Blue Knight
(1973)
Robert Butler
nominacje
The Migrants
(1974)
Tom Gries
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
nominacje
The Waltons
(1972)
Philip Leacock
za odcinek "The Thanksgiving Story"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
M*A*S*H
(1972)
Jackie Cooper
za odcinek "Carry on, Hawkeye"
W czasie koreańskiej wojny amerykańscy lekarze polowego szpitala radzą sobie ze żmudną codziennością.
nominacje
M*A*S*H
(1972)
Gene Reynolds
za odcinek "Deal Me Out"
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
The Lie
(1973)
Jan Scott
,
Charles Kreiner
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Portrait: A Man Whose Name Was John
(1973)
Walter Strenge
The Migrants
(1974)
Richard C. Kratina
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
The Blue Knight
(1973)
Marjorie Fowler
,
Samuel E. Beetley
,
Gene Fowler Jr.
nominacje
M*A*S*H
(1972)
Stanford Tischler
,
Fred W. Berger
Najlepszy program dla dzieci
wygrane
Free to Be... You & Me
(1974)
Marlo Thomas
,
Carole Hart
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
nominacje
The Migrants
(1974)
Lanford Wilson
Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego
wygrane
Tell Me Where It Hurts
(1974)
Fay Kanin
nominacje
Cry Rape
(1973)
Will Lorin
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Mary Tyler Moore
(1970)
Treva Silverman
za odcinek "The Lou And Edie Story"
nominacje
M*A*S*H
(1972)
Mary Kay Place
,
Linda Bloodworth-Thomason
za odcinek "Hot Lips and Empty Arms"
M*A*S*H
(1972)
McLean Stevenson
za odcinek "The Trial of Henry Blake"
Wyróżnieni w roku 1974
M*A*S*H
(
3/10
)
Mary Tyler Moore
(
3/8
)
The Blue Knight
(
3/5
)
Autobiografia panny Jane Pittman
(
3/3
)
Szklana menażeria
(
2/4
)
All in the Family
(
1/5
)
The Waltons
(
1/4
)
Hawaii 5-0
(
1/3
)
Kojak
(
1/2
)
Upstairs, Downstairs
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.